شنبه , ۳ آبان ۱۳۹۹
آخرین خبرها
صفحه اصلی » اخبار علوم و فناوری » “هیوندای” از خودروی الکتریکی چهارپای خود رونمایی می‌کند

“هیوندای” از خودروی الکتریکی چهارپای خود رونمایی می‌کند

شرکت “هیوندای”، خودروی الکتریکی جدیدی ابداع کرده که به جای چرخ، به چهار پای رباتیک مجهز است.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، شرکت “هیوندای” (Hyundai) قصد دارد در “نمایشگاه بین‌المللی سی‌ئی‌اس” (CES)، طرح ابتدایی خودروی جدید خود را به نمایش بگذارد. این خودرو موسوم به “اِلویت” (Elevate) به چهار پای رباتیک مجهز است که به آن امکان می‌دهد حتی در زمین‌های ناهموار نیز به سادگی حرکت کند.

هیوندای با استفاده از چهار پای رباتیک مجهز به مفصل در ابداع این خودروی الکتریکی، مفهوم چرخ را کنار گذاشته است. الویت به جای حرکت روی سنگ‌ها و موانع جاده می‌تواند به راحتی از روی آنها گام بردارد و صعود کند. این خودرو، قابلیت عبور از مسیرهایی را دارد که خودروهای دیگر موفق به طی کردن آنها نشده و یا در آنها از بین رفته‌اند.

اگرچه اِلویت هیچ شباهتی به محصولات پیشین هیوندای ندارد اما به نظر می‌رسد نسخه‌ بزرگتر و هوشمندتری از خودروی “سوئینکار اسپایدر” (Swincar Spider) باشد که در سال ۲۰۱۵ از آن رونمایی شد. سوئینکار اسپایدر به پاهای رباتیک مجهز نبود اما چهار چرخ الکتریکی و یک سیستم توقف داشت که از زمین خوردن آن پیشگیری می‌کردند.

هیوندای، جزئیات مربوط به خودروی جدید خود را منتشر نکرده اما امیدوار است که در نمایشگاه، یک نمونه واقعی و کامل ارائه دهد.

درباره‌ admin

این مطلب را نیز بخوانید

۱۰ فناوری شگفت‌انگیز خودرو‌های روز جهان را بشناسید

در مطلب زیر قصد داریم شما را با فناوری‌های جدید خودرو‌های پیشرفته‌ای آشنا کنیم که …