یکشنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۹
آخرین خبرها
صفحه اصلی » خودرو » نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ | خودرو الکتریکی PIËCH تنها در ۵ دقیقه شارژ می‌شود (+تصاویر)

نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ | خودرو الکتریکی PIËCH تنها در ۵ دقیقه شارژ می‌شود (+تصاویر)

شرکت تازه تاسیس Piëch از طرح مفهومی خودرو الکتریکی خود رونمایی کرد، این خودرو در حدود ۵ دقیقه شارژ می‌شود و محدوده حرکتی آن نیز ۵۰۰ کیلومتر است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شرکت خودروسازی Piëch در سال ۲۰۱۷ شروع به فعالیت کرده و یکی از جدیدترین برند‌های خودروسازی در جهان محسوب می‌شود، اما در همین زمان کوتاه، طراحان این شرکت طرح مفهومی اولین خودرو اسپرت الکتریکی خود را با نام Mark Zero آماده کرده و با خود به نمایشگاه ژنو آورده‌اند.

مارک زیرو در دسته خودرو‌های گرند تور (GT) قرار می‌گیرد، خودرو‌های GT برای طی کردن مسافت‌های طولانی طراحی شده‌اند و مهم‌ترین ویژگی این مدل‌ها قدرت و بازدهی بالا آن‌ها است. به این ترتیب Piëch مارک زیرو باید از قدرت و کیفیت بالایی برخوردار باشد، مخصوصا آن که این خودرو تمام الکتریکی نیز است.

اخبار,دنیای خودرو, نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹


مارک زیرو ۴ متر و ۳ سانتی‌متر طول و یک متر و ۲۵ سانتی‌متر ارتفاع دارد، فاصله بین دو محور حرکتی آن نیز ۲ متر و ۶۲ سانتی‌متر است. طرح مفهومی مارک زیرو به سه پیشرانه الکتریکی مجهز شده است، اولین پیشرانه برای محور جلو طراحی شده که ۱۵۰ کیلووات (معادل ۲۰۱ اسب بخار) قدرت دارد، دو پیشرانه دیگر بر روی محور عقب قرار گرفته‌اند و روی هم ۱۵۰ کیلووات قدرت دارند. به این ترتیب قدرت خروجی نهایی مارک زیرو ۳۰۰ کیلووات (۴۰۲ اسب بخار) خواهد بود.

اخبار,دنیای خودرو, نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹


مارک زیرو طی ۳.۲ ثانیه از صفر به شتاب ۶۲ مایل بر ثانیه (۱۰۰ کیلومتر بر ساعت) می‌رسد که برای یک خودرو الکتریکی رکورد بسیار مناسبی محسوب می‌شود، همچنین نهایت سرعت این مدل نیز ۱۵۵ مایل بر ساعت (۲۵۰ کیلومتر بر ساعت) است.

اخبار,دنیای خودرو, نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹


به گفته مسئولان شرکت Piëch، در طراحی باتری این خودرو از سلول‌های جدیدی استفاده شده که به طور کامل با باتری‌های سلولی فعلی متفاوت است، فناوری جدید این سلول‌ها به گونه‌ای است که در هنگام شارژ گیری دمای آن‌ها بالا می‌رود و اجازه می‌دهد که در عرض تنها ۵ دقیقه بیش از ۸۰ درصد شارژ گیری تمام شود؛ بنابراین Piëch توانسته برای اولین بار زمان شارژ الکتریکی خودرو را نزدیک به یک بنزین زدن معمولی برساند و معضل بزرگ طولانی بودن زمان شارژگیری را رفع نماید. باتری‌ها نیز با آیرودینامیک این خودرو در طول مسیر توسط هوا خنک می‌شوند. این باتری‌ها توسط شرکت هنگ‌کنگی Desten طراحی و تولید شده‌اند.

اخبار,دنیای خودرو, نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹


وزن کلی این خودرو باید کمتر از ۱۸۰۰ کیلوگرم باشد و محدوده حرکت آن نیز به ۵۰۰ کیلومتر می‌رسد. یعنی با ۵ دقیقه شارژ این خودرو قادر خواهید بود ۵۰۰ کیلومتر از مسیر خود را طی کنید، مارک زیرو با این ویژگی‌ها اصالت یک خودرو گرند تور را حفظ کرده است. این مدل طی سه سال آینده به تولید خواهد رسید.

درباره‌ admin

این مطلب را نیز بخوانید

نحوه محاسبه حجم فایل یک تصویر در فتوشاپ

همانطور که می‌دانید، می‌توان با استفاده از فتوشاپ، مود رنگی یک تصویر را به یکی …