پنج شنبه , ۱۰ مهر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
صفحه اصلی » اخبار علوم و فناوری » موفقیت در طراحی و تولید اولین زبان برنامه نویسی ایرانی

موفقیت در طراحی و تولید اولین زبان برنامه نویسی ایرانی

یکی از مخترعان جوان کشور موفق به طراحی برنامه‌ای شده است و کشور‌های غربی به دنبال جذب او هستند.

آوازه افتخار مخترع ۱۸ ساله ایرانی در گوش کشور‌های غربی پیچید

به گزارش خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی  پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سید علی محمدی دانشجوی ترم یک رشته کامپیوتر دانشگاه کاشان و متولد سال ۱۳۷۹ موفق به طراحی اولین زبان برنامه نویسی ایرانی شده است؛برنامه رایانه‌ای که رتبه اول جشنواره ایران ساخت را به خود اختصاص داد  و به واسطه همین برنامه کامپیوتری که طراحی کرده است بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی به دنبال جذب او هستند.

این مخترع جوان کشورمان در گفتگو با خبرنگار   حوزه فن‌آوری‌های نوین گروهعلمی  پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به برنامه‌ای که موفق به طراحی آن شده است اظهار کرد: موفق به طراحی و تولید اولین زبان برنامه نویسی ایرانی در کشور شده‌ام.

محمدی با اشاره به چگونگی کار کرد این برنامه بیان کرد: برای آنکه بتوانیم از سیستم‌های رایانه‌ای استفاده کنیم باید از یک دستور زبان برنامه نویسی بهره ببریم و این دستور زبان اصلی ترین زیربنای سیستم های رایانه‌ای است.

تجهیز زیربنای کامپیوترها به زبان برنامه نویسی فارسی

این مخترع کشورمان ادامه داد: نیاز به زبان برنامه نویسی اصلی‌ترین نیاز سیستم‌های کامپیوتری است و در گذشته سازمان ها و موسسات دولتی و بزرگ برای استفاده از سیستم‌های رایانه‌ای و تجهیز زیربنایی این سیستم ها از زبان‌های برنامه نویسی خارجی استفاده می کردند و اکنون می توانند از زبان برنامه نویسی کاملا ایرانی بهره ببرند.

وی با بیان اینکه سالها کار کردیم تا بتوانیم اولین زیربنای برنامه نویسی کشور را طراحی کنیم گفت: این برنامه توانایی رقابت با نمونه‌های خارجی خود را دارد و نسبت به برنامه های خارجی قیمت آن بسیار کمتر است.

انتهای پیام/

درباره‌ admin

این مطلب را نیز بخوانید

نحوه محاسبه حجم فایل یک تصویر در فتوشاپ

همانطور که می‌دانید، می‌توان با استفاده از فتوشاپ، مود رنگی یک تصویر را به یکی …