پنج شنبه , ۱۰ مهر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
صفحه اصلی » خودرو » معرفی سدان اسپرت تویوتا مارک X GRMN در نمایشگاه توکیو + قینت

معرفی سدان اسپرت تویوتا مارک X GRMN در نمایشگاه توکیو + قینت

تویوتا مارک X GRMN پس از غیبتی تقریباً چهارساله، در نمایشگاه توکیوی امسال بازگشت غافلگیرکننده‌ای داشته است. این سدان اسپرت بر پایهٔ موفقیت سلف خود شکل گرفته که تولید آن محدود به تنها صد دستگاه بود. این نسخهٔ GRMN جدید که بر اساس مارک X مدل ۳۵۰ RDS ساخته شده، در بیرون از سپر جلوی تهاجمی‌تر با ورودی‌های هوای بزرگ‌تر، جلوپنجرهٔ باریک، تریم مشکی براق و رینگ‌های آلومینیومی فورج‌کاری شدهٔ ۱۹ اینچی BBS برخوردار است.

Toyota-Mark-X.jpg


استایل اسپرت این خودرو به بخش عقبی آن‌هم کشیده شده و در اینجا نیز سپری با خروجی‌های هوا و چهار سر اگزوز اسپرت دیده می‌شود که درون یک دیفیوزر زیبا جای گرفته‌اند. دیگر ویژگی‌های بیرونی قابل‌توجه این سدان عملکرد بالا هم شامل اسپویلر عقب و سیستم ترمز ارتقاءیافته با کالیپرهایی با نشان GR می‌شود. خریداران همچنین می‌توانند با پرداخت ۲۷۰ هزار ین (۲۴۹۰ دلار)، برای مارک X GRMN سقف فیبر کربنی تقویت‌شده با پلاستیک را هم سفارش دهند. به گفتهٔ تویوتا، این سقف ۲۲ کیلوگرم از ون خودرو کم کرده و با کاهش مرکز ثقل آن، به بهبود چابکی ماشین کمک می‌کند.

3.jpg


در داخل مارک X GRMN نیز خریداران با صندلی‌های اسپرت منحصربه‌فرد و غربیلک فرمان چرمی با نشان GR مواجه خواهند بود. سایر ویژگی‌ها برجستهٔ این قسمت نیز شامل‌ تریم فیبر کربنی و مشکی پیانو و پدال‌های آلیاژی می‌شود. در سینهٔ این سدان اسپرت ژاپنی یک پیشرانهٔ ۳٫۵ لیتری V6 تنفس طبیعی با ۳۱۳ اسب بخار قدرت و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور قرار گرفته است. برای انتقال این نیرو صرفاً یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی در نظر گرفته شده که قدرت را به چرخ‌های عقب ارسال می‌کند.

4.jpg


برای اینکه ارتقاءهای عملکردی مارک X GRMN تکمیل گردد، تویوتا سیستم تعلیق آن‌را دوباره تنظیم و به کمک‌فنرهای تجدیدنظر شده مجهز کرده است. سازندهٔ ژاپنی همچنین سیستم کمکی الکتریکی فرمان مارک X را هم اصلاح کرده تا حساسیت و پاسخگویی آن افزایش پیدا کند. از تویوتا مارک X GRMN تنها ۳۵۰ دستگاه تولید خواهد شد که قیمت پایهٔ آن‌ها از ۵٫۱۳ میلیون ین معادل ۴۷ هزار دلار آغاز می‌شود.

2.jpg

منبع car.ir

درباره‌ admin

این مطلب را نیز بخوانید

نحوه محاسبه حجم فایل یک تصویر در فتوشاپ

همانطور که می‌دانید، می‌توان با استفاده از فتوشاپ، مود رنگی یک تصویر را به یکی …