سه شنبه , ۸ مهر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
صفحه اصلی » خودرو » سوناتای ۲۰۲۰ با پنل خورشیدی معرفی شد + عکس

سوناتای ۲۰۲۰ با پنل خورشیدی معرفی شد + عکس

هیوندای سوناتای هیبریدی ۲۰۲۰، با طیف وسیعی از فناوری‌های حرکتی و پنل خورشیدی روی سقف ارائه می‌شود. این پنل خورشیدی قادر به شارژ باتری‌های این خودرو خواهد بود.

این پنل خورشیدی در حالت پارک و در فضای خارجی قادر به شارژ باتری خودرو خواهد بود.

3.jpg

براساس ادعای هیوندای، اگر این خودرو حدود ۶ ساعت در روز زیر نور مستقیم خورشید قرار گیرد، سوناتا از طریق پنل‌های خورشیدی شارژ شده و بیش از ۱۳۰۰ کیلومتر پیش می‌رود.

سوناتای ۲۰۲۰ با سیستم جدید “کنترل تغییر فعال” (ASC) ارائه خواهد شد که در اصل یک فناوری پیشرفته برای کارایی و بهره‌وری در سیستم انتقال نیرو است. ASC نه تنها قابلیت عملکردی و شتاب خودرو را بهبود می‌بخشد، بلکه باعث کاهش مصرف سوخت نیز می‌شود. در این سیستم انتقال قدرت، اصطکاک کمتر شده و خودرو چابک‌تر نشان می‌دهد.

2.jpg

سوناتای هیبریدی قدرت خود را از یک موتور ۲ لیتری بنزینی دریافت می‌کند که با گشتاور ۱۸۸ نیوتن‌متر قدرتی حدود ۱۵۰ اسب‌بخار دارد. این موتور در هماهنگی با یک سامانه انتقال قدرت ۶ سرعته خودکار هیبریدی و یک موتور الکتریکی توان بیشتری را برای خودرو رقم می‌زند. با این وجود مجموعه قدرت این خودرو کمتر از یک تویوتا کمری ۲۱۴ اسب‌بخاری است.

از آنجایی که این خودرو یک نمونه هیبریدی است، هیوندای میزان مصرف سوخت آن را ۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر عنوان کرده است. این نسخه از خودرو روی رینگ‌های ۱۶ اینچی سوار شده‌اند.

996619_209.jpg

نسخه ۲۰۲۰ سوناتا یک خودروی بزرگ است و طول آن به ۴٫۹ متر می‌رسد. خودرو ۱٫۸۶ متر عرض و ۱٫۴۴ متر ارتفاع دارد. فاصله بین محوری خودرو نیز ۲٫۸۴ متر است.

از طرفی می‌توان از موبایل به جای کلید این خودرو استفاده کرد.

این نسخه سوناتا در حال حاضر برای بازار استرالیا در نظر گرفته شده است.