پنج شنبه , ۱۰ مهر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
صفحه اصلی » اخبار علوم و فناوری » جلیقه‌ای که از برخورد کارکنان آمازون با ربات‌ها جلوگیری می‌کند

جلیقه‌ای که از برخورد کارکنان آمازون با ربات‌ها جلوگیری می‌کند

شرکت آمازون یک جلیقه مخصوص برای کارمندان خود ابداع کرده است که به ربات‌ها اجازه می‌دهد تا حضور انسان‌ها را در اطراف خود تشخیص دهند و با آنها برخورد نکنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، احتمالا می‌دانید که شرکت آمازون از تعداد زیادی از ربات‌ها در انبار کالاهای خود استفاده می‌کند. این ربات‌ها در طول روز برخوردهای زیادی با کارکنان پیدا می‌کنند که بعضا باعث آسیب به کارکنان می‌شود.

اکنون شرکت آمازون برای کمک به بهبود ایمنی کارکنان در هنگام برخورد با سیستم‌های خودکار و ربات‌ها در انبارهای خود اقدام به ابداع یک جلیقه برای ربات‌ها کرده است که ربات را متوجه حضور یک انسان در اطراف خود می‌کند تا از هر نوع برخوردی جلوگیری شود.

این به اصطلاح جلیقه در حقیقت یک جفت بند متصل به کمربند است که به ربات هشدار می‌دهد یک انسان در حال نزدیک شدن است تا از هر برخورد احتمالی جلوگیری کند.

شیوه کار این جلیقه این است که کارکنان را به حسگرهایی مجهز می‌کند که می‌توانند با سیستم‌های رباتیک ارتباط برقرار کنند.

با استفاده از این جلیقه، ربات‌ها می‌توانند حضور انسان را شناسایی و رفتارهای خود را تنظیم کند. ربات‌ها در هنگام مواجهه با پیغام جلیقه به مرور سرعت خود را کم می‌کنند و از انسان‌ها دور می‌شوند.

مزیت این فناوری این است که ربات‌ها در هنگام همراه شدن با انسان‌ها به کار خود ادامه می‌دهند و نیازی به توقف فعالیت آنها نیست.

آمازون پس از آن که تصادف یک ربات با کارکنان در یکی از انبارهای شرکت منجر به بستری شدن ۲۴ کارگر شد، به فکر توسعه چنین سیستمی افتاد.