دوشنبه , ۱۰ آذر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
صفحه اصلی » اخبار فضا » اسپیس ایکس، موشک فضایی فوق‌پیشرفته برای اولین پرتاب آزمایشی آماده می‌شود

اسپیس ایکس، موشک فضایی فوق‌پیشرفته برای اولین پرتاب آزمایشی آماده می‌شود

موشک فضایی فوق‌پیشرفته اسپیس ایکس برای بررسی عملکرد تجهیزات و موتور‌های پرقدرت خود تحت آزمایشی ویژه قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، به گفته کارشناسان شرکت اسپیس ایکس، موشک فضایی Starhopper به اولین پرواز خود نزدیک می‌شود. قرار است است اولین آزمایش پروازی این موشک فضایی منحصربه فرد در سایت پرتابی Boca Chica در تگزاس انجام شود و طی آن موشک به ارتفاع زیر ۵۰۰ متری پرتاب شود تا در آزمایش‌های آتی بنا بر استاندارد‌های پروازی به ارتفاع ۵۰۰۰ متری برای بررسی عملکرد دست یابد. 

موشک فضایی Starhopper نسل جدید موشک فضایی از نوع Starship است. بنا بر پیش بینی‌های انجام شده قرار است از این موشک فضایی در آینده برای انتقال انسان به کره ماه و سیاره مریخ استفاده شود. مدل آزمایشی ساخته شده به وسیله محققان ناسا دارای ساختاری مشابه نمونه اصلی، اما در ابعادی کوچک تربه نسبت آن است. اصلی‌ترین هدف کارشناسان از آزمایش موشک Starhopper بررسی عملکرد موتور‌های جدید رپتور است که اسپیس ایکس برای ساخت نسل آینده موشک‌های فضایی که به فضای عمیق راه خواهند یافت مورد استفاده قرار می‌دهد. در ماه آپریل سال میلادی جاری، شرکت اسپیس ایکس برای اولین بار درحالت ایستا موتور‌های این موشک فضایی را مورد بررسی قرار داد، اما در جدیدترین آزمایش در پیش روی اسپیس ایکس در نظر دارد موشک را به ارتفاع کم پرتاب و وضعیت عملکرد موشک‌های آن را بررسی کند. 

پیش ترنیز در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳، اسپیس ایکس آزمایش‌هایی مشابه بر روی Grasshopper انجام داد تا از ایمن بودن فناوری فرود در موشک فالکون ۹ اطمینان حاصل کند. موشک فضایی Starhopper دارای سه موتور اصلی در بدنه خود خواهد بود و می‌تواند مورد استفاده برای انتقال فضانوردان به فضا در سال‌های آینده قرار گیرد. 

اکنون کارشناسان اسپیس ایکس به آماده سازی سایت پرتابی بوکا چیکا مشغول هستند تا در عرض کمتر از یک هفته آینده موشک به ارتفاع حساب شده پرتاب شود. منبع: theverge انتهای پیام/

درباره‌ admin

این مطلب را نیز بخوانید

نحوه محاسبه حجم فایل یک تصویر در فتوشاپ

همانطور که می‌دانید، می‌توان با استفاده از فتوشاپ، مود رنگی یک تصویر را به یکی …